Przegląd prasy
Paznokcie nr 62
Paznokcie nr 62

Co powinno decydować o wyborze szkoleń z zakresu przedłużania i stylizacji paznokci?

dodano: 22.08.2011   |   czytany: 49 536 razy   |   komentarzy: 0 (skomentuj)
Co powinno decydować o wyborze szkoleń z zakresu przedłużania i stylizacji paznokci?
W ostatnich latach stylizacja paznokci stała się niezwykle popularną i znaczącą gałęzią kosmetyki. Wraz z rozwojem kosmetologii oraz nauk ściśle z nią związanych takich jak chemia, dermatologia oraz medycyna estetyczna, otworzyły się nowe możliwości oraz rozwój nowych specjalności.

Dynamiczne zmiany na rynku pracy wymusiły wzrost profesjonalizmu i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Przemiany społeczne spowodowały nacisk na kształcenie na wysokim poziomie i możliwość ciągłego dokształcania. Wraz rozwojem branży pojawiły różnorodne oferty szkoleń i kursów zawodowych. Moda na kształcenie w tym kierunku nadal trwa. Wiele osób decyduje się zdobycie nowego zawodu, czy dokształcenie. Często też wyborem kieruje przypadek, który sprawia że stylizacja paznokci staje się życiową pasją. Nie bez znaczenia są również możliwości finansowania takiego kształcenia z funduszy unijnych. Podjęcie kształcenia w danym kierunku to inwestycja, nie tylko finansowa, w swoją przyszłość. Wymaga to poświęcenia czasu, energii i wielu godzin ćwiczeń.

 

Dlatego tak istotny jest właściwy wybór placówki szkoleniowej. Standardy szkoleń uległy znaczącym przemianom - powstały duże centra szkoleniowe oferujące kompleksowe i profesjonalne kursy przedłużania paznokci wszystkimi metodami oraz szkolenia dla zaawansowanych. Aby nie zginąć w „morzu” ofert wybierając szkolenie należy zwrócić uwagę na kilka aspektów zarówno merytorycznych jak i organizacyjnych.

 

Każda technika wymaga zdobycia odpowiednich wiadomości teoretycznych oraz praktycznych umiejętności. Wymaga to odpowiedniego harmonogramu szkolenia o odpowiedniej ilości godzin, co oczywiście idzie w parze z ceną szkolenia. Część teoretyczna powinna zawierać nie tylko podstawową wiedzę na temat technik stylizacji i przeciwwskazania do zabiegu, ale również podstawy dermatologii, higieny i bhp. Każdy kursant powinien otrzymać skrypt do którego w razie wątpliwości może w każdej chwili zajrzeć. Ośrodek szkoleniowy powinien zapewnić odpowiednią ilość modelek oraz materiały szkoleniowe i akcesoria. Nie bez znaczenia jest wyposażenie sali oraz stanowisk w nowoczesne urządzenia. Ważne jest aby nauczyć się pracy nowoczesnymi metodami, co pozwoli nadążać za potrzebami rynku. Stylizacja paznokci to nie tylko wykonanie paznokci ale, zadbanie o skórę dłoni. Dlatego elementem szkolenia powinny być również zabiegi pielęgnacyjne z parafiną jak również zabiegi w modnym nurcie SPA.

 

 
R E K L A M A

W ostatnich latach rozkwitła sztuka zdobienia paznokci. Klientki coraz częściej decydują się na różne wzory dostosowane do ich stylu i temperamentu. W harmonogramie szkolenia nie może zabraknąć ćwiczeń praktycznych w tym zakresie. W dobie olbrzymiej konkurencji w tej dziedzinie, bardzo poważną sprawą staje się umiejętność przekazywania wiedzy przez instruktorów, którzy powinni posiadać doświadczenie. Osoba szkoląca powinna być fachowcem w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę teoretyczną, która powinna być poparta ogromnym doświadczeniem zarówno w prowadzeniu szkoleń jak i samych usługach. Rynek paznokciowy cały czas się zmienia i każdy instruktor musi nadążać za nowymi trendami a więc powinien się cały czas dokształcać. Kontakt kursantki z trenerem i wzajemne budowanie relacji opartych na zaufaniu jest kluczowym elementem i to nie tylko w czasie szkolenia ale również po jego ukończeniu.

 

Niezmiernie istotnym elementem jest również jakość produktów i narzędzi używanych podczas szkolenia oraz ich dostępność i sposób sprzedaży. Na sukces składają się wyniesione umiejętności oraz wysokiej jakości narzędzia pracy. Tym samym, poniesione inwestycje, przyniosą zadowolenie klienta i satysfakcję z wykonywanego zawodu. Każdy kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu. Jest to dokument świadczący o przeszkoleniu, również dla naszych klientów, dający możliwość podjęcia pracy. Ważne jest, aby certyfikat był również w języku angielskim - jest to ważny element w przypadku pojęcia pracy za granicą. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść ośrodka szkoleniowego jest również wydanie Zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Na zakończenie warto podkreślić, że proces rozwoju w zawodzie stylisty jest procesem długotrwałym związanym z ciągłym doskonaleniem warsztatu, ale polega również na ciągłym uczeniu się. Każda osoba, która ukończy szkolenie powinna mieć możliwość stałego kontaktu z instruktorem oraz systematycznego podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez uczestniczenie w warsztatach, seminariach, czy pokazach.

 


Mariposa Nail to nowatorska marka perfekcyjnej stylizacji paznokci należąca do międzynarodowej grupy działającej w branży kosmetyki profesjonalnej - CLARENA Group. Mariposa Nail, oprócz profesjonalnych produktów oferuje również specjalne programy szkoleniowe w dziedzinie pielęgnacji i stylizacji paznokci.

 

źródło: Anna Marcjasz
R E K L A M A
Warto zobaczyć

Zdobienie paznokci krok po kroku - Wiosenne Ornamenty

Zdobienie paznokci krok po kroku - Wiosenne Ornamenty
Jak powstają najpiękniejsze zdobienia? Jest to kwestia wprawy, doświadczenia, dokładności i wyczucia stylistki paznokci. Zobacz jak powstało zdobienie "Wiosenne Ornamenty" wykonane przez Natalię Sielawę.

Historia zapachów

Historia zapachów
Świat zapachów i jego znaczenie w postzrganiu rzeczywistości w ujęciu historycznym

Jak pachnie wiosna?

Jak pachnie wiosna?
Wiosenne zapachy, zielone i musujące, zmysłowe i subtelne, chłodne i ciepłe. Za czym tęsknimy, co nas zadziwia?
R E K L A M A

© 2007-2015 nailmania.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.