Przegląd prasy
Paznokcie nr 61
Paznokcie nr 61

Depilacja laserowa: hit czy kit?

dodano: 15.11.2013   |   czytany: 42 051 razy   |   komentarzy: 0 (skomentuj)
Depilacja laserowa: hit czy kit?
Trwałe usunięcie owłosienia z okolic pach czy bikini ułatwiłoby życie niejednej z nas. Zanim zdecydujesz się na depilację laserową upewnij się, że trafiłaś do dobrego gabinetu. Źle dobrany laser potrafi wyrządzić więcej krzywdy, niż pożytku.
Dlaczego laser niszczy włosy?
 
Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika do 2 mm w głąb. Dzięki temu uszkadza się mieszki i następuje ich stopniowy zanik. Promieniowanie wydzielane przez laser jest pochłaniane przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Wiązka światła niszczy ten barwnik, a to powoduje zanik mieszków włosowych. Jedna wiązka światła potrafi zlikwidować kilkanaście włosów z powierzchni skóry. Włosy niszczy się partiami.
 
Kto powinien zdecydować się na zabieg depilacji laserem?
 
Zabieg można wykonywać w przypadku zaburzeń endokrynologicznych, w celach kosmetycznych na wszystkich częściach ciała. Depilację laserem stosuje się w przypadku wrastania włosów, które źle znoszą golenie, woskowanie, depilacje chemiczne, a także u mężczyzn, którzy cierpią na nadwrażliwość skóry po goleniu. Warto wiedzieć, że na laseroterapię najlepiej reagują włosy czarne, czyli te, które zawierają dużą ilość barwnika. Ważny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy tym lepsze efekty.
 
Jakie są efekty depilacji laserowej i ile razy należy powtarzać zabieg?
 
Podczas zabiegu laser niszczy mieszki włosów, które są w fazie wzrostu, czyli są widoczne na skórze. Pozostałe włosy, które są w fazie uśpienia nie zostają zniszczone. Dlatego zabieg należy powtarzać kilkakrotnie, najczęściej od 4 do 10 razy w odstępach 3-8 tygodni. Podczas pierwszego zabiegu usuwa się około 20 proc. włosów z obszaru poddanego zabiegowi. Po serii zabiegów można liczyć na pozbycie się 90 proc. owłosienia. Zabieg depilacji laserowej nie gwarantuje tego, że włosy nie zaczną odrastać. Włosy najprawdopodobniej będą odrastać, ale - co jest pocieszające - delikatniejsze i jaśniejsze. Zdarza się również i tak, że seria zabiegów nie przynosi żadnych efektów. Wówczas może się okazać, że organizm stymuluje odradzanie się mieszków włosowych. Dzieje się tak najczęściej w przypadku zaburzeń hormonalnych.
 
Rodzaje laserów i urządzeń do zabiegów
 
Zanim zdecydujesz się na zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem dowiedź się, jaki rodzaj sprzętu i laserów oferuje wybrany przez ciebie gabinet. Jeśli sprzęt nie zostanie odpowiednio dobrany do skóry, wówczas depilacja laserowa może przynieść tylko szkody. Na polskim rynku spotkasz się m.in. z następującymi rodzajami laserów: rubinowy (długość fali 694 nm), aleksandrytowy (długość fali 755 nm), Nd-Yag (długość fali 1064 nm), diodowy (długość fali 810 nm). Zabieg wykonuje się też za pomocą różnych urządzeń, które różnią się mocą, poziomem bezpieczeństwa i poziomem bólu odczuwanego podczas zabiegi. Ponieważ nie sposób opisać wszystkich dostępnych na rynku urządzeń do depilacji laserowej - jest ich bardzo dużo - polecamy, aby przed podjęciem decyzji dowiedzieć się, jakim urządzeniem będzie wykonywany zabieg. Polecamy, aby zabieg wykonywać w tych gabinetach, w których laser i jego moc dobiera lekarz.
 
Jak przygotować się do depilacji laserowej?
 
O tym powinien poinformować lekarz. To specjalista kwalifikuje do zabiegu i wyklucza przeciwwskazania. Na pewno nie wolno się opalać i miesiąc przed zabiegiem nie należy usuwać włosów mechanicznie. Mechaniczne usuwanie włosów odbywa się za pomocą pęsety, to również woskowanie i depilowanie depilatorem mechanicznym. Mitem jest to, że należy zapuszczać włosy do zabiegu. Golenie włosów jest dozwolone.
 
Jak przebiega zabieg i czy jest bolesny?
 
Na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera. Za każdym przyłożeniem następuje tzw. strzał. Głowicę przesuwa się punktowo i przykłada miejsce obok miejsca. Podczas zabiegu odczuwa się ukłucia i pieczenie. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, jest dość bolesny. Po zabiegu pod żadnym pozorem nie wolno się opalać ani używać kosmetyków na bazie alkoholu. Nie wolno również korzystać z basenów. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony nieumiejętnie mogą wystąpić oparzenia, pęcherzyki, strupy, przebarwienie i odbarwienia, infekcje skórne.
 
Co mówią eksperci?
 
Zabiegi kosmetyczne wykonywanie za pomocą laserów zaliczają się dzisiaj do najpopularniejszy, ale też do najbardziej ryzykownych. Za pomocą laserów możemy nie tylko usuwać zbędne owłosienie, ale i redukować zmarszczki, cellulit, rozstępy, blizny. W zeszłym miesiącu brytyjskie stowarzyszenie zrzeszające specjalistów medycyny estetycznej - The British Association of Aesthetic Plastic Surgeons (BAAPS) - ostrzegło, że w ostatnich latach zwiększa się liczba pacjentów z poparzeniami, ranami i bliznami po nieudanych zabiegach za pomocą laserów. Tylko w Wielkiej Brytanii aż 4 tys. pacjentów rocznie zgłasza się do klinik medycyny estetycznej w celu zlikwidowania poparzeń i blizn po nieumiejętnie przeprowadzonych zabiegach za pomocą lasera. BAAPS ostrzega, aby nie poddawać się zabiegom w niesprawdzonych gabinetach kosmetycznych. To lekarz powinien dobrać moc i rodzaj laserów!
 
R E K L A M A
R E K L A M A
Warto zobaczyć

Magia turkusu - zdobienie krok po kroku

Magia turkusu - zdobienie krok po kroku
To urzekające zdobienie spodoba się z pewnością wszystkim fankom blasku i mieniących się na paznokciach ozdób.

Zdobienie paznokci krok po kroku - wiosenne kwiaty i gałązki

Zdobienie paznokci krok po kroku - wiosenne kwiaty i gałązki
Na zdjęciach pokazujemy jak wykonać przepiękne i efektowne zdobienie z motywem kwiatowym. Autorką zdobienia jest Alicja Warmke.

Zdobienie w stylu Barbie!

Zdobienie w stylu Barbie!
W 2009 roku, lalka Barbie obchodziła swoje 50-te urodziny. Ulubienica małych księżniczek, której naczelnym kolorem jest róż, nadal święci triumfy nie tylko w swojej ojczyźnie USA, ale na całym świecie. Specjalnie z okazji urodzin Barbie, styliści dla NAILS Magazine przygotowali kilka zdobień, które mają uhonorować jej święto.
R E K L A M A

© 2007-2015 nailmania.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.