Przegląd prasy
Paznokcie nr 61
Paznokcie nr 61

French manicure na świecie. Jakie obyczaje dotyczące francuskiego manicure panują w innych krajach?

dodano: 24.02.2011   |   czytany: 60 631 razy   |   komentarzy: 0 (skomentuj)
French manicure na świecie. Jakie obyczaje dotyczące francuskiego manicure panują w innych krajach?
French manicure to najbardziej uniwersalny sposób malowania paznokci. Jego popularność dotyczy kobiet niemalże na całym świecie. Jest prosty w wykonaniu, elegancki i bezpretensjonalny. Jednak w różnych krajach french manicure wygląda troszeczkę inaczej.

French manicure we Francji

French manicure w wykonaniu Francuzek, charakteryzuje się dosyć krótko opiłowaną, smukłą prostokątną płytką, delikatnie zakończoną na wolnym brzegu paznokcia. Wybierany jest najczęściej lakier w kolorze zbliżonym do naturalnej płytki.

 

French manicure w Niemczech

W Niemczech popularne są paznokcie w kształcie migdałka, krótko obcięte, miękko zakończone. Lakier stosowany przy malowaniu końcówki ma kolor mlecznobiały, ecru, kremowy.


French manicure w Hiszpanii

Hiszpański french manicure charakteryzuje się prostokątnym kształtem płytki i dosyć szerokim białym paskiem. Paznokcie piłowane są do średniej długości, często wykorzystuje się kolory brzoskwini, kawy z mlekiem.

 

French manicure w Anglii

Długa prostokątna płytka o mocno zaokrąglonym kształcie cechuje manicure francuski u Angielek.

 

French manicure w Szwecji

Typowe paznokcie w stylizacji french manicure, to paznokcie bardzo krótkie, spiłowane prostokątnie.

 

French manicure w Meksyku

French manicure w tym kraju charakteryzuje się płytką prostokątną i ostro zakończoną. Paznokcie są długie, często stosowane są mocne odcienie różu.

R E K L A M A
autor: NAILmania
R E K L A M A
Warto zobaczyć

Najszybsza i najlepsza - kuracja parafinowa

Najszybsza i  najlepsza - kuracja parafinowa
Już nasze prababki wiedziały o zbawiennych właściwościach parafiny. Dziś ich wnuczki zapomniały jak wspaniałe efekty uzyskać można w kilka minut. Jeśli i twoje dłonie oraz stopy wołają o szybką pomoc, postaw na prosty, lecz skuteczny środek na miękką i odżywioną skórę.

Zdobienie w stylu Barbie!

Zdobienie w stylu Barbie!
W 2009 roku, lalka Barbie obchodziła swoje 50-te urodziny. Ulubienica małych księżniczek, której naczelnym kolorem jest róż, nadal święci triumfy nie tylko w swojej ojczyźnie USA, ale na całym świecie. Specjalnie z okazji urodzin Barbie, styliści dla NAILS Magazine przygotowali kilka zdobień, które mają uhonorować jej święto.

Manicure japoński - pielęgnacja rodem z kraju kwitnącej wiśni

Manicure japoński - pielęgnacja rodem z kraju kwitnącej wiśni
Manicure japoński to metoda pielęgnacji paznokci, która zyskała już dużą popularność. Technika ta wywodzi się z kraju kwitnącej wiśni, gdzie w czasach swojej największej popularności, nienagannie wyglądające gejsze, stały się kanonem piękna i wzorem do naśladowania.
R E K L A M A

© 2007-2015 nailmania.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.