Przegląd prasy
Paznokcie nr 61
Paznokcie nr 61

Manicure japoński - pielęgnacja rodem z kraju kwitnącej wiśni

dodano: 25.03.2011   |   czytany: 66 719 razy   |   komentarzy: 1 (skomentuj)
Manicure japoński - pielęgnacja rodem z kraju kwitnącej wiśni
Manicure japoński to metoda pielęgnacji paznokci, która zyskała już dużą popularność. Technika ta wywodzi się z kraju kwitnącej wiśni, gdzie w czasach swojej największej popularności, nienagannie wyglądające gejsze, stały się kanonem piękna i wzorem do naśladowania.

Stosowane  zabiegi pielęgnacyjne, przekazywane pocztą pantoflową, przetrwały do dziś. Odkryta przez  gejsze metoda czerpie odżywcze składniki z Morza Japońskiego i nadaje paznokciom unikalny blask różowej perły.

 

Ten tradycyjny japoński zabieg, oparty na naturalnych składnikach pielęgnacyjnych, polecany jest szczególnie osobom posiadającym kruchą i łamliwą płytkę. Manicure japoński wzmacnia paznokcie zasilając je krzemionką z Morza Japońskiego. Odżywia witaminami, kreatyniną oraz pyłkiem pszczelim, a zamykając łuski tworzy naturalną barierę ochronną przed szkodliwymi substancjami.

 

 

 

Zabieg rozpoczyna zmiękczająca kąpiel bogata w witaminy i proteiny. Następnie w zmatowioną płytkę wciera się energicznymi ruchami specjalną pastę. Technologia zabiegu pobudza ukrwienie łożyska. Pomaga wchłaniać składniki odżywcze zawarte w paście oraz wspiera wzrost paznokci. Substancja przedostając się wgłąb płytki uzupełnia mikroszczeliny i doskonale ją uszczelnia, dlatego zabieg polecany jest szczególnie osobom z paznokciami skłonnymi do rozdwajania się. Następnym etapem  manicure japońskiego jest pokrycie pasty pudrem, który zapobiega wypłukiwaniu odżywczych składników oraz nadaje paznokciom błysk i zdrowy kolor.

 

Manicure japoński wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych i trwa około 30 minut. Koszt usługi w zależności od salonu kształtuje się w granicach 30-60 zł. Najlepsze efekty uzyskuje się powtarzając zabieg przez cały okres zrośnięcia paznokcia. Zaleca się wykonanie min. 6 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowym.

 

Manicure japoński ogranicza przyczepność płytki, dlatego istnieje niebezpieczeństwo szybkiego odpryskiwania lakieru do paznokci. Z tego względu zaleca się przez około dwa tygodnie (min. cztery do pięciu dni) nie malować paznokci.

 

Manicure japoński wykonuje się zarówno na paznokcie u rąk jak i u stóp. Ze względu na wyjątkowo naturalny wygląd płytki po zabiegu, swobodnie mogą go stosować zarówno panie, jak i panowie. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się łącząc manicure japoński z manicure niologicznym. Producent kosmetyków do manicure japońskiego nalega, aby na paznokciach „odbiegających od stanu normalnego” nie przeprowadzać zabiegu. Należy odczekać co najmniej miesiąc (najlepiej dwa). Stwierdzenie to głównie dotyczy bardzo mocno osłabionej płytki np. po nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegu przedłużania paznokci.

 

Manicure japoński na pozór może wydawać się prosty i podobny do zwykłego polerowania, jednak nieprawidłowo wykonany może uszkodzić paznokieć. Grozić to może pojawieniem się na płytce nieestetycznych białych plam lub nawet odczepieniem się płytki od łożyska, a chyba nie trzeba już pisać o tym, że to boli… Dlatego warto korzystać z usług osób profesjonalnie przygotowanych do przeprowadzania zabiegu.

R E K L A M A
Komentarze
lion lion
Tak, ja miam naprawdę zniszczone paznokcie i kiedy odkryłam tę metodę w Chanta'l (http://www.chantal.waw.pl/page11.php), w końcu mogę się chwalić własnymi paznokciami.
29.03.2011 17:00:17 | lion lion
Ocena: 0
Oceń:
R E K L A M A
Warto zobaczyć

Primer – rodzaje i zastosowanie. Część II – primer bezkwasowy

Primer – rodzaje i zastosowanie. Część II – primer bezkwasowy
W pierwszej części artykułu przedstawiona została dokładna charakterystyka primerów kwasowych. Natomiast teraz opiszemy zastosowanie i przeznaczenie primerów bezkwasowych, w tym primerów UV.

Zdobienie krok po kroku - Brokatowy french z ornamentami

Zdobienie krok po kroku - Brokatowy french z ornamentami
Przedstawiamy kolejne zdobienie z cyklu "krok po kroku" przygotowane przez Agnieszkę Podruczną-Olko. Zdobienie przygotowane na krótkich paznokciach, zaprezentowane pod nazwą "Brokatowy french z ornamentami".

Pink & black design

Pink & black design
Wariacja na temat połączenia różu, czerni i bieli.
R E K L A M A

© 2007-2015 nailmania.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.