Przegląd prasy
Paznokcie nr 62
Paznokcie nr 62

Żelowanie naturalnej płytki paznokcia

dodano: 24.02.2011   |   czytany: 70 671 razy   |   komentarzy: 0 (skomentuj)
Żelowanie naturalnej płytki paznokcia
Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmocnić swoje naturalne paznokcie – czasami bywa tak, że płytka ma bardzo ładny kształt, jednak paznokcie są łamliwe, rozwarstwiają się (co może być również efektem nie do uniknięcia przy niektórych rodzajach pracy), a przez to trudno jest utrzymać dłuższe, ładne pazurki.

Do żelowania naturalnych paznokci używa się specjalnie przeznaczonych do tego preparatów. Na rynku polskim pojawiły się one stosunkowo niedawno - wcześniej przez wiele lat funkcjonowały wyłącznie żele do pracy na tipsie lub szablonie. Używanie tych preparatów do naturalnej płytki nie jest jednak wskazane ze względu na fakt, że żele te niszczą paznokcie, a dodatkowo ich łączenie przebiega inaczej niż w przypadku sztucznych materiałów, dlatego przyczepność takich żeli do naturalnej płytki jest dużo mniejsza.

 

Warto również pamiętać, że żele do naturalnych paznokci służą ich wzmocnieniu, a nie budowaniu płytki, jak w przypadku przedłużania paznokci metodą żelową. Dlatego żele do naturalnych paznokci mają rzadką konsystencję i umożliwiają zachowanie efektu naturalności płytki. Występują w kolorze transparentnym lub mlecznobiałym, mlecznoróżowym, różowym. Istotną zaletą stosowania tych preparatów jest również to, że lakier utrzymuje się na nich dużo dłużej niż na naturalnej płytce i staje się wyjątkowo trwały.

 

Żelując naturalną płytkę paznokcia trzeba pamiętać, że sposób postępowanie troszeczkę różni się od standardowego przebiegu pracy przy żelach.

 

  • Przygotowanie paznokci w obydwu przypadkach przebiega tak samo, natomiast elementem różnicującym jest sposób aplikacji żelu.

  • Najpierw nakładamy pierwszą warstwę żelu (jeżeli stosujemy system 3-fazowy, będzie to żel podkładowy – bonder). I tutaj istotna uwaga: z reguły warstwę bondera nakłada się bardzo cienko, w tym przypadku jednak warstwa ta musi być grubsza. Dodatkowo, bardzo ważne jest, aby wolny brzeg został dokładnie zamknięty;

  • Następnym etapem jest utwardzanie;

  • Jeżeli chcemy ozdobić paznokcie, to możemy to zrobić właśnie na tym etapie, nakładając ozdoby na utwardzoną warstwę żelu i ponownie utwardzając całość;

  • Nakładamy drugą warstwę żelu i po raz kolejny utwardzamy;

  • Paznokcie przemywamy i używamy oliwki pielęgnacyjnej wcierając ją delikatnie w skórkę paznokcia.

R E K L A M A
źródło: NAILmania
R E K L A M A
Warto zobaczyć

Technika przedłużania i pielęgnacji paznokci – paznokcie problematyczne

Technika przedłużania i pielęgnacji paznokci – paznokcie problematyczne
Tematem artykułu jest postępowanie z paznokciami problematycznymi - paznokciami o wklęsłej i tłustej płytce paznokcia oraz paznokciami obgryzionymi. Techniki pielęgnacji i przedłużania.

Choroby paznokci: Złuszczenie płytki paznokciowej (onychomadesis)

Złuszczenie płytko paznokciowej, to przypadłość charakteryzująca się oddzielaniem oraz złuszczaniem płytki paznokciowej palców rąk lub nóg.

Żegnaj trądziku! 3 kroki do pięknej cery

Żegnaj trądziku! 3 kroki do pięknej cery
Znacie modelkę Cassandrę Brankson? Dziewczyna zasłynęła tym, że zamieściła na YouTube.com filmik instruktażowy pt. „Foundation Routine Flawless Skin” z radami, jak ukryć trądzik pod makijażem.
R E K L A M A

© 2007-2015 nailmania.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.