Przegląd prasy
Paznokcie nr 61
Paznokcie nr 61

Clarena

Clarena
Strona www: http://www.clarena.pl

CLARENA jest innowacyjnym producentem, działającym w branży kosmetyki profesjonalnej. Firma specjalizuje się w obsłudze gabinetów kosmetycznych – dostarcza profesjonalne kosmetyki oraz specjalistyczny sprzęt do zabiegów, urządzenia do mikropigmentacji i wyposażenie SPA. Obok profesjonalnych preparatów do zabiegów kosmetycznych, CLARENA oferuje również kosmetyki dla klientów detalicznych, które dostępne są wyłącznie Centrach Sprzedażowych firmy oraz współpracujących z CLARENĄ gabinetach kosmetycznych.

 

CLARENA została założona w 1998 roku przez Patricię Popławską. Firma rosła sukcesywnie wraz z rozwojem rynku, zwiększającymi się potrzebami branży i wzrostem popularności marki. Początkowo zatrudniała 3 osoby. Dziś spółka ma ponad 130 pracowników i współpracowników, którzy obsługują ponad 5 tysięcy gabinetów kosmetycznych w całym kraju. Regularnie rosną również przychody firmy. W 2007 roku wyniosły 17 mln złotych, w 2008 – 27 mln, a w 2009 – 33 mln. CLARENA prowadzi intensywne działania związane z ekspansją na rynki zagraniczne firma eksportuje swoje kosmetyki do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rumunii, Hiszpanii, Rosji, Niemiec, Czech, Norwegii, Belgii, Bułgarii, Portugalii, Holandii, na Ukrainę i Białoruś, a także do Hong Kongu.

 

CLARENA dysponuje siecią dystrybucji obejmującą całą Polskę. W jej skład wchodzi 20 doradców handlowych i 7 partnerów regionalnych, którzy zarządzają własnymi sieciami handlowymi. CLARENA prowadzi 4 Centra Szkoleniowo-Sprzedażowe: we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Szczecinie. Każdy klient firmy może liczyć na specjalistyczne doradztwo i kompleksową informację.

 

 

Drugim filarem CLARENY, obok sprzedaży kosmetyków i sprzętu, jest edukacja. Firma intensywnie rozwija swoją działalność szkoleniową. Centra Szkoleniowe CLARENY we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Szczecinie kierują swoją ofertę zarówno dla profesjonalistów, jak i osób chętnych nauczenia się nowego zawodu. W 2007 roku firma otworzyła pierwszą w Polsce policealną szkołę o nowatorskim kierunku Mikropigmentacja. W 2009 roku oferta szkoły poszerzyła się o kierunek – Podologia. CLARENA posiada także bogatą ofertę szkoleń. Miesięcznie wydaje blisko 300 certyfikatów zawodowych, poświadczających ukończone szkolenia, a w zajęciach organizowanych przez firmę uczestniczy rocznie ponad 4000 osób.

 

CLARENA sprzedaje trzy marki produktów:

Clarena – profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, stosowane i polecane przez gabinety kosmetyczne,

Rubica – specjalistyczny sprzęt i wyposażenie salonów kosmetycznych,

Mariposa Nail – środki do pielęgnacji paznokci.

 

Firma posiada międzynarodowy certyfikat ISO 9001:2008.

Pokaż: ostatnio dodane | kategorie | marki produktów | producenci
Marki należące do Clarena:
Mariposa Nail
R E K L A M A

© 2007-2015 nailmania.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.